Vítejte na stránkách chovatelské stanice Bohemia flower a na stránkách, kde se dozvíte vše o Westících!

 

Westík a výstavy

Příprava na výstavu

Příprava na výstavu by měla začít již ve štěněčím věku. Pes by si měl navyknout na každodenní péči o srst a naučit se stát ve výstavním postoji. Pes by měl navyknout na atmosféru výstavy, čili na ruch a dění kolem něj. Večer před výstavou je dobré psa osprchovat a vlhkou srst posypat křídovým pudrem, aby se srst vybělila, v den výstavy pak křídu důkladně vykartáčujte. Na výstavě by měl pes být v dobré kondici, a trimování srsti by mělo být perfektní, výstavní pes by měl být trimován každých 14 dní, aby vypadal přirozeně.

Vzhled, úprava a dojem

Co si budeme nalhávat, o tom je to především. Váš westíček je krásně bílý, načesaný a upravený ale co vy?? Budete se divit, ale oblečení je důležité. Představte si, jak krásně vynikne jeho zádova linie v popředí kontrastního oblečení. Jak krásně ladí červená, tmavě zelená nebo ještě líp....tmavě modrá.... s bílou barvou jeho kožíšku. Zvolte si volné oblečení, sukni, šaty nebo kalhotový kostým (žádné velké výstřihy a příliš krátké sukně. Nezapomeňte, že vystavujete pejska, nikoliv svoje nohy. Boty by měly být bez podpatku, aby se v nich dalo i trochu běhat a hlavně by neměly dělat rámus. Znepokojuje to i vašeho šampióna i všechny ostatní.

Jak si poradit v kruhu??

Jste čerstve nastoupeni a čekáte až to začne. Váš westíček stojí skoro sám, pyšně se ukazuje, nepovrkává na své konkurenty a pečlivě sleduje, kdy dostane od vás pokyn "jdeme na to?" tak to se budete určitě rozhodčímu líbit. Že soused vedle vás nechce stát, pejsek nalevo ocuchává trávník a ten třetí skáče na paničku?? Bravo !! Práve jste udělali ten nejlepší první dojem.

Tak, rozhodčí vás právě požádal, abyste si popoběhli. Nezapomeňte, že bude sledovat pejska, ne vás, a držte se neustále v pozadí. Sebevědomí ambiciózní lidé, kteří se snaží upozornit především na sebe nejsou na výstavách příliš úspěšní. Hlídejte si vaší pozici v kruhu tak, aby jste se nikdy neocitli mezi pejskem a soudcem. Naučte westíčka na "změnu stran". V jistém okamžiku, stoji-li rozhodčí mimo kruh se ocitnete v bodě, kdy musíte svého pejska křížit. Nechte ho pěkně běžet a zůstaňte na chvilku pozadu. Přeběhňete na druhou stranu a až rozhodčího minete, zase se vraťte na původní místo.....
 
Prohlášení o Cookies